کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  دوشنبه، ۲ خرداد‌‌ماه ۱۴۰۱ | Monday, May 23, 2022
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون دانشنامه آرشیو درباره ما تماس با ما
 

آموزش رانندگی دنده عقب

آموزش رانندگی حرفه ای

  آموزش رانندگی بسیار مسئله ای سخت و پیچیده ای است. زیرا رانندگی یک موضوع بسیار بسیار بزرگ است؛ به طوری که هیچوقت به پایان نمی رسد. درواقع یک شخص هرچقدر در رانندگی مهارت داشته باشد، باز هم ممکن است یک شخص دیگر مهارت بیشتری در این زمینه داشته باشد. یا ممکن است بعضی وقت ها یک شخص در یک زمینه مانند آموزش رانندگی پارک کردن مهارت بسیار زیادی داشته باشد و یک شخص دیگر در پارک کردن قوی نباشد اما مهارت بسیار زیادی در زمینه آموزش رانندگی سبقت گرفتن و رانندگی در جاده داشته باشد.  

 پنج‌‌شنبه، ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹:۵۱|

پس می توان گفت رانندگی یک موضوع بسیار طولانی است و هر چیزی که ما تا الان راجع به آن بحث کرده ایم، فقط مسائل اولیه و پیش پا افتاده ی آموزش رانندگی هستند. حتی ممکن است درصورتی که این موضوعات را با یک راننده ی حرفه ای مطرح کنید، شما را مسخره کند و این موضوعات را به عنوان آموزش رانندگی نداند! ما در این بخش می خواهیم به مسائل حرفه ای تر و پیشرفته در زمینه ی آموزش رانندگی بپردازیم تا شما کم کم و مرحله به مرحله پیش به سوی تبدیل شدن به یک راننده ی حرفه ای بروید.

آموزش رانندگی دنده عقب
مهارت دنده عقب رفتن در آموزش رانندگی بسیار سخت و حتی برای بعضی از رانندگان ترس آور است؛ زیرا رانندگان دید خوبی نسبت به عقب خود ندارند و همچنین فرمان پذیری هنگام دنده عقب نسبت به حرکت به جلو سخت تر است. با آموزش رانندگی دنده عقب درست و اصولی، هرکسی می تواند خیلی راحت و با آسودگی خاطر دنده عقب برود و دیگر ترسی از آن نداشته باشد. برای حرفه ای شدن در این زمینه علاوه بر دیدن آموزش رانندگی درست، باید افراد کارآموز تمرین بسیار زیادی در این زمینه بکنند. در ادامه، درباره ی آموزش رانندگی درست حرکت به عقب یا همان دنده عقب رفتن، تمرین هایی که باید برای حرفه شدن در این زمینه انجام دهید، قوانینی که در زمینه آموزش رانندگی دنده عقب وجود دارد و خیلی نکات مهمی که درباره دنده عقب وجود دارد با شما صحبت خواهیم کرد و مطمئن باشید اگر با دقت کامل نکاتی را که در زمینه آموزش رانندگی دنده عقب به شما می دهیم را اجرا کنید، تبدیل به یک راننده ی حرفه ای مخصوصا در زمینه دنده عقب خودرو خواهید شد.

استایل مخصوص آموزش رانندگی دنده عقب
دنده عقب گرفتن هم، روش و استایل مخصوص خود را دارد که برای اجرای صحیح آن حتما باید به طور دقیق آن ها را رعایت کنید. اولین نکته در زمینه استایل مخصوص آموزش رانندگی دنده عقب، نحوه ی گرفتن فرمان است. شما هنگام حرکت به سمت جلو، فرمان را دو دستی و به صورت ۱۰ و ۱۰ دقیقه می گیرید؛ اما هنگام دنده عقب رفتن این قضیه فرق می کند و درست برخلاف حرکت به جلو، که در بخشی های قبلی آموزش رانندگی توصیه کردیم نباید فرمان را یک دستی بگیرید، در این قسمت شما مجبور به یک دستی گرفتن فرمان می شوید. پس باید فرمان را یک دستی و در نقطه ی ۱۲ بگیرید. کسانی که نمی دانند نقطه ی ۱۲ چیست، همانطور که در قسمت های قبل آموزش رانندگی گفتیم، باید فرمان را مانند یک ساعت مچی یا دیواری در نظر بگیرند و دست چپ خود را بر روی ساعت ۱۲ قرار دهند.

در مرحله ی بعد این بخش از آموزش رانندگی، باید از ناحیه باسن کامل بچرخید و سر خود را به سمت شیشه ی عقب خودرو برگردانید. البته بسیاری از افراد هستند برای دنده عقب گرفتن، از آینه ها ی خودرو استفاده می کنند که این کار اشتباه است. زیرا آینه ها نقطه کور بیشتری دارند و اگر صورت خود را به عقب برگدانید و مستقیما عقب خودرو را نگاه کنید، هم خطر کمتری دارد و هم از نظر آموزش رانندگی اصولی تر و قانونی تر است.

بعد از اینکه سر خود را به سمت عقب برگرداندید، برای تعادل بهتر دست راست خود را بر روی پشتی صندلی شاگرد قرار دهید زیرا در این صورت اسحتکام لازم را ایجاد خواهید کرد و به راحتی می توانید بر روی اجرای صحیح حرکت خود متمرکز شوید.


 

آموزش رانندگي دنده عقب

آموزش رانندگي حرفه اي

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۱۲۸۷۱

ارسال: پنج‌‌شنبه، ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹:۵۱

به روز شده: پنج‌‌شنبه، ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹:۵۱

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، آموزش رانندگی دنده عقب، دنده عقب، رانندگی حرفه ای

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: آیین تست

پیوند:

بازدید: ۳۸۶

زبان: پارسی

(۳ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

به کانال تلگرام ما بپیوندید. ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزشگاه رانندگی پویا


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ۲۰ متری افسریه، بين ۱۵ متری دوم و سوم، پلاک ۲۵۱، طبقه ۲

تلفن: ۳۳۱۴۴۰۱۰ - ۳۳۱۴۷۹۳۳ - ۳۳۸۰۷۵۵۴ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@pooya-ds.com

 

© ۱۴۰۱ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی پویا محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی