مجله رانندگی

مجلهٔ آنلاین رانندگی، مطالب، آموزش‌ها و مقالات رانندگی و خودرویی

صفحه ۱ از ۴۶
۹۱۰ مورد یافت شد.|۰٫۱۵۶ ثانیه

علل روغن ریزی ماشین + راه حل های آن

یکی از رایج‌ترین سوانح ایمن خودرویی، روغن ریزی اجزای داخلی محسوب می‌شود اما چگونه می‌توان از این عارضه فنی جلوگیری یا درصورت پیش‌آمد، آن را رفع کرد؟


چگونه عمر باتری ماشین را افزایش دهیم

خودروهای امروزی بیش از همیشه از اجزای برقی استفاده می‌کنند که همه‌وهمه به منبعی به نام باتری برای تامین نیروی خود نیاز دارند؛ اما چگونه باید از این جزء مهم نگهداری کرد؟


رانندگی ایمن: راهکارها، اقدامات لازم و هرآنچه باید بدانید

سال پیش حدود 16700 نفر از هم‌وطنان ما جان خود را در جاده‌ها و به خاطر تصادفات رانندگی از دست دادند و چندین برابر این رقم نیز مصدوم شدند. این آمار بسیار بالایی محسوب می‌شود و خسارت سنگینی به خانواده‌ها، اقتصاد و… وارد می‌کند. به همین خاطر همه باید دست به دست هم دهیم تا از این آمار بکاهیم. همه ما باید مسئولیت خود در زمینه رانندگی را پذیرفته و به آن عمل کنیم و اولین نکته دراین‌باره نیز رعایت الزامات یک رانندگی ایمن است.


رانندگان گرامی لطفاً از دسته راهنما خودروی خود استفاده کنید

افرادی که از دسته راهنما خودروی خود استفاده نمی‌کنند واقعاً باعث عصبانیت و گیجی ما می‌شوند. به عنوان یک راننده معمولی، یکی از اولین چیزهایی که به یاد می‌آوریم اهمیت این موضوع بوده که به رانندگان دیگر بگوییم قصد انجام چه‌کاری را داریم.


تفاوت بنزین سوپر و معمولی در چیست؟

حتماً در زمان مراجعه به پمپ‌بنزین با بنزین سوپر و معمولی مواجه شده‌اید اما آیا تفاوت بین آن‌ها را می‌دانید؟ در این مطلب می‌خواهیم به تفاوت بین این دو نوع بنزین بپردازیم پس همراه ما باشید.


متخلفان حرفه‌ای رانندگی منتظر مجازات‌های جایگزین باشند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی از لزوم افزایش جرایم برای پیشگیری از تصادفات خبر داد و گفت: بنا داریم تا برای آن دسته از رانندگان که در تخلف کردن حرفه‌ای شده‌اند از مجازات‌های جایگزین استفاده کنیم.


راهکارهای تشخیص اصالت قطعات یدکی خودرو

وفور محصولات تقلبی و قاچاق در بازار لوازم یدکی موجب ضرر و زیان مردم شده است؛ به همین دلیل این سوال مطرح است که چگونه از اصالت لوازم یدکی خودرو مطلع شویم.


آموزش نحوه ورود به کلاسهای مجازی

ویدئوی آموزشی نحوه ورود به کلاس‌های مجازی رانندگی


سرویس های دوره ای خودرو شامل چه مواردی می شود؟

اگر شما یک راننده و صاحب خودرو هستید، این موضوع را همواره باید به یاد داشته باشید که نگهداری و رسیدگی به خودرو می تواند عمر مفید خودرو و قطعات آن را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهد. زیرا پیشگیری از خرابی قطعات خودرو هم می تواند تضمین کننده کارکرد درست آن ها باشد و هم این که از پرداخت هزینه های زیاد تعمیر و تعویض قطعات جلوگیری کند.


روش محاسبه مصرف سوخت ماشین

با توجه به افزایش روز افزون قیمت بنزین دانستن مصرف سوخت واقعی خودرو کاری ضروری میباشد . محاسبه مصرف سوخت بنزین همچنین به ما کمک میکند تا در صورت مشکل داشتن خودرو به آن پی ببریم .


آموزش گام به گام تعویض لاستیک ماشین

تعویض لاستیک زاپاس و یا در کل لاستیک ماشین یکی از قسمت های مهم رانندگی با ماشین میباشد که هر راننده ای باید آن را بلد باشد و در مواقع ضروری از آن استفاده کند . تعویض لاستیک زاپاس در تمامی خودروها مراحل یکسانی دارد بنابراین میتوانید از این آموزش برای هر خودرویی استفاده کنید . مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.


آموزش پارک دوبل با روش های ساده

پارک دوبل زدن در نگاه اول سخت به نظر می آید اما با دانستن ترفندهای آن پارک دوبل کار بسیار ساده ای میباشد.


آموزش گام به گام نیم کلاچ یا نیم کلاج

نیم کلاچ ( کلاج ) چیست ؟ وقتیکه خودرو میخواهد از حالت ساکن به حرکت در بیاید کلاچ را نمیتوان یکدفه و کامل ول کرد زیرا باعث عقب رفتن خودرو خواهد شد مخصوصا وقتیکه در سربالایی قرار داشته باشید . بنابراین عملی به نام نیم کلاچ گرفتن را باید انجام داد که طی آن کلاچ آرام آرام ول شدن تا مقداری دیسک و صفحه با هم درگیر شود و خودرو به عقب نرود سپس گاز داده تا خودرو حرکت کند .


آموزش رانندگی مبتدی از صفر و گام به گام

یادگیری رانندگی کار راحتی است اما در ابتدای کار مقداری استرس به شخص وارد میکند که باعث می شود اینکار را سخت ببیند . بیشترین مشکل هم در هنگام آزمون گواهینامه رخ میدهد . در این مقاله بیشتر مواردی که افراد مبتدی در آنها مشکل دارند را به صورت بسیار آسان بیان کرده ایم .


آموزش کامل رانندگی در شب

رانندگی در شب به دلیل واضح نبودن جاده ، عابران پیاده ، حیوانات و دیگر اجسام ، سخت‌تر رانندگی در روز است . باوجوداینکه اکثر رانندگی‌ها در طول روز انجام می‌شود ، حدود 40-5 درصد از حوادث رانندگی در شب اتفاق می‌افتد .


نکاتی که هنگام لاین عوض کردن باید بدانید

تغییر لاین فقط چرخاندن فرمان و عوض کردن لاین نیست و باید بسیاری نکات را برای جلوگیری از تصادف کردن رعایت کرد . متاسفانه بسیاری از افراد خیلی سریع و بدون دقت لاین عوض میکنند و ممکن است آخرین تغییر لاین خود را تجربه کنند.


آموزش رانندگی در پیچ‌ها

در نگاه اول پیچیدن کار بسیار ساده ای به نظر می آید ، خب فرمان را میچرخانیم و میپیچم اما شما باید قوانین مربوط به آن را بدانید و رعایت کنید و همچنین اقداماتی انجام دهید تا از تصادف کردن جلوگیری کنید ، مخصوصا در رانندگی در شهر که موتوری و سایل نقلیه از چپ و راست سبقت میگیرند.


آموزش گام به گام کلاچ گرفتن و دنده دادن

رانندگی با ماشین دنده دستی واقعاً عذاب‌آور است ، از طرفی رانندگی با آن سخت است و طرف دیگر تقریباً هیچ مزایایی نسبت به ماشین دنده اتوماتیک ندارد . البته ارزان بودن ماشین‌های دنده دستی یکی از مزایای آن است .


چگونه سبقت بگیریم؟

وقتی شما می‌خواهید به هر دلیلی ماشین دیگری را رد کنید ( مثلاً به دلیل آرام حرکت کردن )، به این کار سبقت گرفتن میگویند.


آموزش کامل رانندگی در اتوبان

رانندگی در آزادراه، بزرگراه و اتوبان قسمت مهمی از رانندگی است. رانندگی در اتوبان می‌تواند در وقت شما صرفه‌جویی کند. رانندگی در اتوبان و بزرگراه در ابتدا مقداری ترسناک بوده، اما با یادگیری رانندگی اصولی در آن‌ها، شما می‌توانید بر این ترس غلبه کرده و مثل بقیه افراد در این جاده‌ها رانندگی کنید.


۴۶/