مجله رانندگی

مجلهٔ آنلاین رانندگی، مطالب، آموزش‌ها و مقالات رانندگی و خودرویی

صفحه ۱ از ۴۵
۸۸۴ مورد یافت شد.|۰٫۱۰۹ ثانیه

گام اول در شروع رانندگی + حرکت در سربالایی

رانندگی با ماشین دنده ای کمی سخت تر از رانندگی با ماشین اتومات است. با این حال، زمانی که قلق کار کردن با آن دستتان بیاید، رانندگی با ماشین دنده ای می تواند جالبتر باشد و از نظر تعویض دنده و شتاب کنترل بیشتری بر روی ماشین خواهید داشت. اما قبل از آنکه بتوانید رانندگی کنید، باید بدانید چطور ماشین را روشن کنید. پس با گام اول شروع کنید.


موقع رانندگی در برف چه نکاتی را رعایت کنیم؟

رانندگی در هر شرایطی دشواری های خاص خود را دارد. یکی از سخت ترین مسیرها برای رانندگی جاده های برفی است. معمولا توصیه می شود در هنگام بارش برف از رانندگی اجتناب کنیم اما در برخی شرایط ناچار به رانندگی هستیم. رانندگی در برف اگرچه سخت است اما می توان با رعایت نکات ایمنی می توان در جاده های برفی هم رانندگی کرد. در این مقاله می خواهیم به بررسی نکات رانندگی در برف بپردازیم.


راندن خودرو با سوخت کم چه عواقبی دارد؟

برخی اوقات هزینه‌ی پرکردن کامل باک خودرو با بودجه‌ی شما همخوانی ندارد و به همین خاطر ممکن است تنها 5 یا 10 لیتر بنزین بزنید درحالی که ممکن است این رفتار شما به خودرویتان آسیب بزند.


هرآنچه که از روشن کردن ماشین باید بدانید

به عنوان یک راننده دانستن اصول رانندگی ماهرانه و با سرعت پیش راندن، کافی نخواهد بود؛ بلکه از همان ابتدا که وارد خودرو می شوید، می بایست به نکات مهمی توجه نمایید. این نکات می توانند عملکرد خودرو شما را بهبود بخشیده و طول عمر آن را افزایش دهد. از جمله همین نکات مهم، شکل صحیح روشن کردن ماشین است، که ما قصد داریم در ادامه مطلب به بررسی آن ها بپردازیم.


با این چند روش ماشین شما همیشه صفر می‌ماند

در گزارش زیر چند نکته را برای شما بازگو میکنیم که با رعایت آن‌ها خودرو شما همیشه سرحال خواهد ماند.


آموزش کامل دنده عقب رفتن

دنده‌عقب راندن می‌تواند هم برای رانندگان باتجربه و هم بی‌تجربه ترس‌آور باشد. ازآنجایی‌که جهت‌دهی شما با چرخ های جلو صورت می‌گیرد و دید خوبی در پشت سر ندارید، لذا دنده‌عقب رفتن می‌تواند یکی از سخت‌ترین کارهایی باشد که رانندگان با آن مواجه هستند. با آهسته راندن و توجه کردن به اطراف، می‌توانید مهارت خود را در دنده‌عقب رفتن بالا ببرید.


چگونه ماشین را اصولی روشن کنیم؟

روشن کردن ماشین برای اولین بار میتواند چالش برانگیز باشد بخصوص اگر به تازگی رانندگی کردن را یاد گرفته باشید. خوشبختانه، فرایند روشن کردن ماشین، چه ماشین تان دنده ای باشد و چه اتومات، به شکل آسانی طراحی شده است. این مقاله در هر دو مورد شما را گام به گام راهنمایی می کند – برای شروع از گام اول آغاز کنید.


دلایل اصلی خاموش شدن خودرو در هنگام رانندگی را بشناسید

خودرو به دلایل مختلفی در حین حرکت خاموش می‌شود که در این گزارش علت‌های اصلی آن را بررسی کرده‌ایم.


با ترس از رانندگی خداحافظی کنند

ترس از رانندگی در شهر، ترس از رانندگی در مکان‌های شلوغ، وارد شدن به اتوبان‌ها، بهانه‌‌‌آوردن برای فرار از رانندگی، دستپاچگی هنگام رانندگی، رانندگی نکردن در اوضاع جوی نامناسب، ترس از تصادف و از دست دادن کنترل هنگام رانندگی، ناتوانایی لحظه‌ای برای تصمیم‌گیری به هنگام رانندگی، از دست دادن کنترل به هنگام رانندگی از جمله نشانه های رایج بین افرادی است که از رانندگی می ترسند.


چگونه به مبتدی ها آموزش رانندگی بدهیم ؟

ازنظر بسیاری از افراد آموزش رانندگی به شخصی دیگر، یکی از استرس‌زاترین کارهاست. این مقاله به شما کمک می‌کند تا چگونه رانندگی را به یک فرد مبتدی آموزش دهید.


چگونه برای اولین بار رانندگی کنیم؟

احساس ترس داشتن در اولین رانندگی، احساسی غیر عادی نیست اما راهکارهایی برای ایجاد اعتماد به نفس بیشتر و غلبه بر ترس از رانندگی وجود دارد. یاد بگیرید چگونه مواظب اتفاقاتی که ممکن است در جاده بیفتد باشید.


استرس امتحان رانندگی را ریشه کن کنید

می‌دانیم شرکت در آزمون رانندگی برای دریافت گواهینامه می تواند آدم را عصبی کند. اگرچه مضطرب شدن به خاطر یک موضوع مهم، چیز بسیار عادی است، اما اگر ذهن آرام و اعتمادبه‌نفس داشته باشید، موفق‌تر خواهید بود.


علت وزیدن باد سرد بخاری خودرو چیست؟

یکی از اتفاقات ناگوار به هنگام رانندگی در زمستان و هوای سرد کار نکردن درست بخاری خودرو است که در این هنگام به جای تولید باد گرم، باد سرد را به داخل کابین می فرستد. برای کار کردن صحیح بخاری خودرو باید چندین قطعه عملکرد صحیحی داشته باشند.


راهنمای خرید لاستیک خودرو مناسب زمستان

با کاهش دما و بدتر شدن شرایط جاده، لاستیک‌های برفی به شما کمک می‌کنند تا در جاده ایمن باشید. اگر به دنبال خرید لاستیک‌های برفی هستید یا مطمئن نیستید لاستیک‌های فعلی شما برفی هستند یا نه، این مطلب را از دست ندهید.


جلوگیری از عقب رفتن ماشین در سربالایی

وقتی که خودروی شما در یک سربالایی است، نیروی جاذبه در جهت مخالف شما عمل می کند. در این وضعیت راه های مختلفی برای جلوگیری از حرکت خودرو برای ماشین های با گیربکس دستی یا اتوماتیک وجود دارد، زیرا که این دو نوع خودرو دارای عملکرد متفاوتی می باشند. پس از مدتی تمرین کردن، می توانید مانع از عقب رفتن ماشین در سربالایی شوید.


چگونه با دنده‌عقب ماشین را پارک کنیم؟

زمانی که شروع به رانندگی می‌کنید، مجبور به پارک کردن می‌شوید. اکثر افراد اتومبیل خود را پارک می‌کنند و از پارک درمی‌آورند. با این ‌وجود، زمانی که در پارک کردن با دنده‌عقب به مهارت کافی رسیدید، بیرون آمدن از پارک برایتان راحت‌تر خواهد شد. این یک مهارت یادگرفتنی است و بایستی تمرینات زیادی را در مکان‌های خلوت و دور از دسترس انجام دهید. به‌محض اینکه تمرینات خود را انجام داده و به مهارت کافی رسیدید، تقریباً در هرجایی قادر به پارک کردن خواهید بود.


گردش به چپ و راست + دوربرگردان

اینکه بتوانیم به درستی گردش به چپ، راست و گردش در دور برگردان داشته باشیم، فقط به تمرین نیاز دارد. وقتی که گردش ها را انجام می دهید، همیشه به یاد داشته باشید که چراغ چشمک زن خود را روشن کنید، سرعت خود را کاهش دهید و عابران پیاده و ترافیک روبرو را بررسی کنید. وقتی که می خواهید در دور برگردان بپیچید، یادتان باشد که علامت‌ها و تابلوهای جاده را بررسی کنید تا ببینید این کار مجاز است یا نه.


آموزش رانندگی با شاسی بلند

رانندگی با ماشین شاسی بلند به واسطه ابعاد آن می تواند به شما احساس امنیت بیشتری ببخشد اما این امر بدون چالش های همراه با خودش نیست. احتمال واژگونی در خودرو های شاسی بلند بیشتر است و با وجود اینکه آن ها آپشن هایی برای رانندگی خارج از جاده را دارند اما برای جاده های کوهستانی کاملا تجهیز نمی‌باشند. خوشبختانه اگر شما از آگاهی لازم برخوردار باشید، رانندگی با شاسی بلند بی خطر می‌باشد. در این مقاله به آموزش رانندگی با شاسی بلند خواهیم پرداخت.


آموزش پارک کردن در سطح شیبدار ( سربالایی و سرپایینی )

زمانی که اتومبیل خود را در یک مکان شیبدار پارک می کنید، نیروی جاذبه در جهت مخالف شما عمل می کند و در صورتی که در این وضعیت اقدامات احتیاطی لازم را انجام ندهید، ممکن است خودروی شما حرکت کند، و به مردم و همچنین اشیا و موانع پیش روی خود آسیب برساند.


چگونه سریع در پیچ های دور بزنیم؟

دور زدن در پیچ های تند در حالی که آهسته رانندگی می‌کنید مسئله‌ای جداست، اما وقتی که با سرعت بالا حرکت می کنید باید چه کار کنید؟ این مقاله به شما آموزش می دهد که چگونه سریعا یک پیچش تیز در ماشین، با حداکثر ایمنی ممکن انجام دهید. ما نکته هایی، هم برای ماشین های اتوماتیک و هم ماشین های معمولی داریم. علاوه بر آن به شما نشان خواهیم داد که چگونه از ترمز دستی خود برای ایجاد یک پیچش سریع در مکان‌های باز و عریض استفاده کنید.


۴۵/